Organik bebek odası takımları

Organik bebek odası takımları

Organik bebek mobilyaları

Organik bebek odası takımları dört aylıkken Montessori tarzı bir oda açma mantığı çocuğunun kişiliğiyle ilgiliydi. Kundaklanmaktan hoşlanmıyordu ve gözetim altında ebeveyninin yatağının ortasında uyumayı tercih etti. Daha hareketli hale geldiğinde ve onu beşiğe geçirdiklerinde, oğlunun endişesi doruğa çıktı. Beşik sağlam bir başlığa ve ayak tahtasına sahipti ve kapalı alanın onu üzdüğünü hissettiler.

Organik bebek odası takımı modelleri en güzel bebek odaları organik sağlıklı kurşunsuz mobilyalar

Sağlıklı bebek odaları

Böylece yer yatağına geçtiler. Yaklaşık 16 aydır yer yatağından kalkmaya başladı. Bazen odasının kapısının yanında uyuyakalırdı, bu yüzden ailesi de oraya yumuşak bir paspas koyardı. Tüm mobilyaları duvarlara sabitlediler ve alanı tamamen güvenli, “evet” bir alan haline getirdiler ve sınırlarını kontrol edebilmeyi başardı. Şimdi, ilk birkaç ayını yatak odalarındaki bir oyuktaki mini beşikte geçirdikten sonra, yeni kızları için aynı yer yatağını kullanmayı planlıyorlar.

BUNLAR DA ILGINIZI CEKEBILIR

1 Yorum

  1. bebekom says:

    Montessori eve getirdiğimiz günden itibaren beşiğinde uyudu. Başka seçenekleri araştırmamıştık ve en başından bir aile yatağına ilgi duymadığını açıkça belirtti (kız her zaman kendi alanını sevmiştir). Olursa olsun, alınmadık: O uyuyordu, biz uyuyorduk, her şey iyiydi. Ancak ikinci doğum günü civarında bir kaçış planı yapmaya başladı. Kendi avantajına olacak bir yüksekliği vardı ve bir bacağını yan tarafa çekmeye ve eşikte sallanmaya başladı. Üstesinden gelmek için yeterince baskı gücü yoktu ama yakındı; bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyorduk. Demek o hala uyuyordu, ama biz değildik – gece her darbede birimiz onu kontrol etmek için zıplıyordu.Hem beklenen hem de korkulan dönüm noktalarından biriydi: büyük bir kız yatağı zamanı. Beşiği için bir dönüşüm kiti alabilirdik; ancak doğumundan bu yana, Montessori uygulamalarını evimizde keşfetmiş ve uygulamaya başlamıştık. Ve hiçbir Montessori evi zemin yatağı olmadan tamamlanmış sayılmaz. Yere bir şilte koymayı ve buna bir gün demeyi çok isterdik – kolay peasy limon sıkmalı. Ne yazık ki bizim evimizde bu küf için bir davet olurdu; Altında hava sirkülasyonu olan bir zemin yatağına ihtiyacımız vardı.

Bir cevap yazın