Montessori bebek Odası

montessori bebek odası

Montessori bebek odaları

Uzun zaman öncebebek odaları, Dave ve ben Montessori’nin yer yataklarını okuduk ve bu fikri sevdik. Ve sonra (sizin yaptığınız gibi) Google’da araştırdım ve internette sessiz, göze batan boş bir delik buldum. Elbette, Nasıl Biz Montessori’nin yer yatakları vardı ama o zamanlar bunun pratikliği üzerine pek yazmamıştı. Sew Liberated ayrıca, ne kadar sevimli görüneceğine dair ilham verici fotoğraflar içeren, yer yatağı kreşini yaratma konusunda bir yazı yayınladı. Ama nasıl gittiğine dair geri bildirim almak istedim. Kurduğunuz sevgili çocuk odası ile bebek doğduktan altı ay sonra onu gerçekten kullanma şekliniz arasında her zaman bir fark vardır. Yer yataklı kreşler için bunun iki katına çıkabileceğini düşündüm. Öyleyse, bir Montessori yer yatağının amacı nedir? Neden uğraşıyorsun? Polk ve Lillard’ın Montessori From the Start’ta tartıştıkları gibi, “Hedefimiz bebek için, iyi bir mücadele ve destek dengesi sağlayan ve yetişkinin fazla dahil olmadığı bir ortam oluşturmaktır.”

Daha sonra, “odanın tamamına hareket olasılığına izin vermek, bütün bir ilgi dünyasını açacaktır.” Yer yatağı, bir bebeğin erken bağımsızlık ve yetenek duygusunu teşvik eder ve aynı zamanda daha sonra büyük bir yatağa geçişi yumuşatmayı amaçlar. Bean birkaç aydır Büyük Kız Yataklı Büyük Kız Odasındaydı, bu yüzden sadece yer yatağının nasıl çalıştığı hakkında değil, aynı zamanda büyük yatağına geçişte yardımcı olup olmadığı konusunda kendime güveniyorum.

Montessori Takımları

yer yatağına geçmeden önce ilk üç ay yatağımızın yanında uyuyan bir kişide uyudu, ancak başından beri yer yatağında kestirdi. Hepimizin kesinlikle onu sevdiğimizi söyleyerek başlamalıyım ve bence Bean’in bebeklik yıllarında kendisi ve bizim için genel olarak olumlu bir etkisi oldu.

BUNLAR DA ILGINIZI CEKEBILIR

Bir cevap yazın